Akustik Karo Halı

Akustik karo halı, Günümüzde hayatımızı etkilemekte olan faktörlerden birisi de yüksek sese maruz kalmamızdır.Dünyada artık ihtiyaç haline gelmekte olan ses izolasyonu akustik ortamlar huzurlu ve daha kaliteli hayat isteği doğurmuştur.

Günümüzde mimari açıdan akustik zemin kaplama ve akustik karo halı orta ve küçük boyutlu yerlerde mimari tasarıma uygun olarak uygulanarak görsellik katarak ortamın akustiğini düzenler. Akustik zemin kaplamada karo halı ‘nın tercih edilmesi;

*kolay uygulanabilmesi, diğer halı modellerine göre üzerinde ve içinde daha az toz tutması,

*Tasarım olarak geniş bir ürün yelpazesine sahip olması,

*Akustik zemin halısı uygulanma aşamasında zemin de fazla deformasyon yok ise ek bir zemin yalıtımı ve zemin şapı gerekmeden ses yalıtımına sahip kendi tabanı zemin görevi görebilir,

*Akustik zemin kaplamaları, temizliği ve yenilenmesi diğer halı ve zemin modellerine göre uygulaması çok daha basit ve fiyat olarak diğer modellere göre daha uygun olması ile ön plana çıkmaktadır.
Akustik zemin kaplama / Akustik karo halı diğer döşemelere göre deforme olma ihtimali çok daha azdır.

*Akustik ses yalıtımlı karo halılarımız yere yüksek teması sayesinde yüksek ısı yalıtım değerlerine sahiptir. Isı yalıtımı ve ses yalıtımını bir arada sağlar.

* Akustik zemin halı döşeme alanı genişledikçe diğer zemin ürünlerinin tam tersine daha rahat uygulanır.

*Görsel ve mimari tasarım olarak çok geniş yelpazeye sahip olan akustik karo halı özellikle otel, konferans salonu ve toplantı salonu gibi geniş alanlara uygulandığında daha güzel görüntü sağlamaktadır.

Akustik halı ve akustik zemin kaplama konferans salonu halı, döşeme işlerinde kullanılır. Akustik zemin kaplama karo halı alev almaya ve yanmaya dirençli bir yapıya sahiptir. Yanmaz halı en büyük özelliği iyi bir ses yutucu malzeme olmasıdır. Genel olarak dünyada yapılan incelemelerde açık ofislerde gürültü, çınlama ve ses kirliğinin fazla olması çalışanların verimini düşürmektedir. Bu gürültünün en büyük kaynağı topuk sesi ile ortama zeminden yayılan seslerdir. Akustik zemin kaplama halı 32 desibel kadar ses dayanımına sahiptir. Bu uygulamaların yapıldığı çoklu kullanım alanlarında verimliliğin iki katına çıktığı görülmüştür. Halılarımız Belçika ve İngiltere menşelidir. Akustik zemin halılarımız 10 yıl garantili ve anti bakteriyeldir. Akustik halılarımız 8 mm kalınlığınadır.

Akustik zemin kaplama malzemeleri arasında bulunan akustik karo halı estetik ve tasarıma önem verilen, akustik performansın yüksek olması istenen mekanlar için en uygun çözüm sunan ses yalıtım malzemesidir.