Akustik Paneller

Akustik paneller, ön kısmında kullandığımız akustik özellikli kumaşlar aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur. İstenilen renkte kumaş kaplama yapılabilmektedir. Model ve renk seçenekleri için aksa akustik teknik ofisi ile iletişime geçiniz . Akustik Kumaş kaplı Panellerde uluslararası sertifikalı kumaşlar kullanılmaktadır. Aksa akustik kumaş paneller kullanıldığı mekana sıcaklık ve zerafet katar.

Kapalı ortamlarda gürültüyü emen veya yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım edip kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir. Üzerleri delikli ve derzlidir. Duvarlarda ve tavanlarda kullanılan modelleri vardır. MDF ve Lam ahşap paneller kullanılarak üretilmektedir.

Derzli akustik paneller ahşap panelin arka tarafına belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılması, ön tarafına da deliklere uygun akslarla derzlerin açılmasıyla akustiklik özelliğini kazanan panellerdir. Bu paneller üzerindeki derzlerin sıklığı ve delik sayısı, panelin perforasyon oranını yani akustiklik özelliğini belirler. Her panelin arkasında soundtex marka akustik bez bulunmaktadır. Akustik Kumaş Paneller ortamda dekoratif bir görünüm sağlayarak akustik düzenleme sağlarlar.

İyi bir akustik sağlamak adına bir mekanın %50’sinde yutucu kalan kısmında %20 yansıtıcı akustik panellerin kullanılmasını önermekteyiz.