Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema Salonlarında filmler yüksek sesle izlendiği için ses yalıtımı ve ses izolasyonu yapma ihtiyacında bulunulmaktadır. Salondaki seyircilerin dışardan gelen seslerin kendilerini rahatsız etmemesi için Sinema Salonuna yalıtım işlemi yapılmalıdır. Bu yalıtım işlemi hem dışardan gelen sesi içeriye hemde içerden gelen sesi dışarıya çıkmasını engellemektedir. Müşterilerin isteğine göre sünger çeşitleri kullanılabilir. Farklı renk seçenekleriyle de görsel bir bütünlük oluşturacak ses izole malzemelerinin yanı sıra zemine kauçuk tabanlı halı veya kauçuk mantar levha da sinema salonu ses yalıtımı için tercih edilebilecek ürünler arasında yer alır. Profesyonel kişilerce uygulanması gereken ses yalıtım malzemeleri ses emici özelliğiyle ortamda tüm rahatsız edici sesleri kolaylıkla ortadan kaldıracaktır.

Sinema Salonu Ses Yalıtımı içeride yüksek gürültüyü barındıran, hem içerideki sesin dışarı çıkmasına, hem dışarıdaki seslerin içeri sızıntısının önlenmesi gereken mekanlardır. Sinema salonları günümüzde genel olarak alışveriş merkezleri içerisinde konumlandığından içerideki yüksek sesin çevreye sızmaması için ses yalıtımı oldukça önemli bir konudur. Sinema severlerin kaliteli bir sinema deneyimi yaşayabilmeleri için sinema salonunun kaliteli bir ses yalıtımı ile izole edilmesi gereklidir.Gelişen teknolojiye paralel olarak yapı elemanlarının hafiflemesiyle gürültü sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple yapı elemanlarının ses ışınları karşısındaki davranışlarını iyi bilmek, sonradan meydana gelecek ve masraflı, telafisi zor durumlarda kalmayı önleyebilir.

Sinema salonlarında ses yalıtımı malzemeleri olarak akustik kumaş kaplı ses yalıtım panelleri ve akustik ses yalıtımı süngerleri – ses kesici süngerler kullanılamktadır. Bunun dışında zemindede kauçuk tabanlı halılar veya kauçuk mantar levha kullanılabilir.