Tiyatro Salonu Ses Yalıtımı

Tiyatro Salonu Ses İzolasyonu : Tiyatro salonlarında ki alan büyük olduğundan dolayı sesler yankı yapar. Bu yankıları engellemek amacıyla ses izolasyonu yapılması gereklidir. Yankılanma problemleri ya da çevre dış sesin içeri yansıması veya tiyatro salonunda iç sesin yeterli düzeyde dağılmaması hem dinleyicilerin sıkılmasına ve rahatsız olmalarına sebep olur hem de tiyatro sanatçılarının dikkatini toplayamama sorunlarını meydana çıkarır.

En ufak bir ses bile tiyatro sanatçılarının dikkatinin dağılıp hata yapmalarına sebebiyet verebilir. Tiyatro salonuna ses izolasyonu yapılarak ortamın akustiğini düzenlenip, sesi keserek ortamda daha iyi bir atmosfer sağlar.

Türlü renk, boyut ve modellerde tiyatro salonu ses izolasyonu akustik kumaş panel ya da akustik süngerlerle sağlanabilmektedir. Mekanın iç estetiğine zengin bir görünüm de sağlamakta olan izolasyon malzemeleri arasında epdm bariyerli ses izolasyon süngerleri, akustik melamin süngerler kauçuk tabanlı akustik halı ve kadife kumaşlı tekno touch süngerler de tercihinize göre uygulanabilmektedir.