Duvar Ses İzolasyonu

Duvar ses izolasyonu, ev, işyeri ve ortamlarınızda komşu & bitişik ve ortak duvarlarınızın ses yalıtımını aşağıda ki örnek kesitlerde kullanılmakta olan ses yalıtımı ürünleri kullanılarak 20 dB ile 70 dB arasında izolasyon yapmanız mümkündür. Hangi ortamda ne amaçla kullanılıyorsa buna bağlı imal edilmekte olan ses desibeline bağlı izolasyon yapmak gerekir.

Hayatımızı geçirmekte olduğumuz yaşam alanlarımızda, binalarımız ve çevremizi istenmemekte olan hoş olmayan ses problemlerinden gürültünün zararlarından korumak amacı ile doğru ve etkili hatta en etkili ses yalıtım malzemeleri ile yalıtılarak yapılmakta olan uygulamalara kısaca duvar ses izolasyonu denir. Ses izolasyon bir ortamdan başka bir ortama seslerin geçişini engellemek, ses geçiş kaybı sağlamak ve ses problemini yani gürültüyü çıktığı alanda azaltmayı sağlar. Başlıca, ev, konut, sinema, ofis, toplantı odası, jeneratör odası, makine dairesi, okul, kütüphane , otel, hidrofor dairesi, çağrı merkezi, gibi ortamlarda oluşmakta olan ses parazitlerinin karışarak oluşturduğu gürültülerin, insan sağlığına verdiği zararı engellemek ve önlemek amacı ile yapılmakta olan ses emici ve duvar ses yalıtımı yapan malzemeler ile izole edilmesine yarayan uygulamalara ses izolasyon denir.

Duvar ses yalıtımı iki duvar arası ses yalıtımı veya dışarıdan içeriye içeriden dışarıya geçiş yapan sesleri önleyebilmek amaçlı yapılan uygulamalara duvar ses yalıtım uygulaması denir. Bu uygulama için farklı teknik uygulama modelleri bulunmaktadır.

Duvarınız tünel kalıp sistemi ile yapılmışsa ve taşıyıcı duvarsa, gaz beton türevi hafif yapı elemanı ise, delikli tuğla,ve ebat ince ise sesi iletecektir. Evinizde iş yerlerinizde ve akustik mekanların duvarlarında ses izolasyonu yaptırmak isterseniz teknik ofisimizle irtibata geçebilirsiniz. Ses İzolasyonunda kullanılacak detaylı malzemeleri sitemizden inceleyebilirsiniz.

Duvarlar arası ses yalıtım uygulaması yapabilmek için sesi yüksek ölçüde kesen ses yalıtım malzemeleri tercih edilmelidir. Ses izolasyonu için köpük, tuğla, strafor gibi malzemeler kullanmaya kalkmayın bunların ses izolasyonları oldukça düşüktür. Çünkü yapının elverişsizliği kullanılacak malzemenin daha fazla ses kesmesini gerektirir. Unutmayın başka ortamdan gelen sesleri duyuyorsanız onlarda sizin sesinizi duyuyor demektedir.